2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством  

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Він пов`язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з рабством (резолюція ООН № 317 (IV) від 2 грудня 1949 року)
 
Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах, передача вдів у спадок та боргова кабала.
 
За деякими оцінками, кількість людей, які перебувають у рабстві - 27 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності.. Це число більш ніж удвічі перевищує загальну кількість рабів, привезених з Африки у часи трансатлантичної работоргівлі.
 
Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства — заохотити об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, спрямованих на викорінення всіх сучасних форм рабства.
 
За даними МВС, на сьогодні українці стали жертвами торгівлі людьми у 57 країнах світу.
 
Торгівля людьми — явище глобальне. Воно сильно впливає на країни, що знаходяться в стані політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу, які в основному і є країнами походження для всесвітнього кримінального процесу торгівлі людьми. Людей, що живуть в скрутних умовах, привертає можливість поліпшення свого життя в багатших і розвиненіших країнах, а в той же самий час в країнах призначення зростає попит на низькооплачуваних робочих в нелегальних трудових секторах економіки, а також в легальних трудових секторах з низькою заробітною платнею.
 
Аби не потрапити в тенета мисливців за «живим товаром», телефонуйте на безкоштовну  Національну гарячу лінію 527, звертайтеся в центри зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, хто бодай на який термін хоче виїхати за кордон.
Відеоролик "Розкажі дорослому, якому довіряєш" щодо попередження сексуального насильсьва щодо дітей у колі довіри.
Відеоролик "Почни говорити" для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті.

Автор: raisa | Дата: 2-12-2020, 09:38 | Переглядів: 151