До 70-річча від дня народження Леоніда Каденюка  

28 січня 2021 року виповнюється 70 років з дня народження Леоніда Костянтиновича Каденюка, українського льотчика-випробувача, космонавта, першого і єдиного астронавта незалежної України.

Команда шаттлу NASA "Колумбія", з якою Леонід Каденюк (третій справа) літав у космос 1997 року

 До 70-річча від дня народження Леоніда Каденюка

  Циклова комісія "Природничо-математичних дисциплін" до цієї дати підготувала і провела цікаві досліди з вивчення оптичних явищ.

До уваги користувачів бібліотека коледжу підготувала друковані матеріали та рекомендує до перегдяду відеофільм про політ у космос в складі екіпажу космічного корабля "Колумбія" першого космонавта України Леоніда Каденюка.

 Цікаві факти, пов’язані з діяльністю космонавта:

- Щоб потрапити до льотного училища, Каденюку довелось дописати собі один рік. Туди приймали з 17, а йому було 16.

- На старті шатла були присутні й односельці Каденюка, яких він запросив особисто. Йому надто хотілося, щоб і вони стали безпосередніми очевидцями найцікавішої події сучасності — польоту людини у космос. Адже до зірок вирушав їхній земляк, якого ті знали з дитинства.

- Для підготовки до польоту в космос необхідні значні кошти. Але політ Каденюка відбувся за домовленістю президентів України і США Леоніда Кучми та Білла Клінтона, й тоді Україна не заплатила жодної копійки.

- На дев’яту добу польоту — 27 листопада — було заплановано зв’язок з Україною. Уперше з космосу громадянин України вів діалог зі своєю державою. «Ми відкрили нову сторінку в історії нашої країни, нашої космонавтики...» — такими були слова Каденюка з космосу.

- Двічі екіпаж «Колумбії» під час польоту прокидався під звуки Гімну України. Завдяки Леоніду Каденюку вперше у космосі побували Герб і Прапор України. Також Каденюк узяв у космос портрет Тараса Шевченка та «Кобзар», який він згодом подарував Національному музею Тараса Шевченка в Каневі. Усі речі, що побували у космосі, отримали сертифікат із підписом кожного члена екіпажу.

Автор: raisa | Дата: 29-01-2021, 12:25 | Переглядів: 159