120 років від дня народження В.П. Підмогильного  

2 лютого – відзначається 120 років від дня народження українського прозаїка, перекладача Валер’яна Петровича Підмогильного (1901–1937).

Валер’ян Підмогильний – один із найколоритніших українських письменників ХХ століття. Пізнання людини, глибокий психологізм, правдивість у відображенні свого часу – головні ознаки його романів, повістей і оповідань. В 1930 році письменник був репресований. В наші дні його твори повертаються до читачів. Підмогильний належить до тих митців, творчість яких кожному поколінню відкриває щось нове, досі не знане в розумінні людини. Він зачаровує виразністю мови, каскадами афоризмів, спостережень, висновків, що завжди хвилює і приваблює читача.

Бібліотека коледжу пропонує вашій увазі книги Валер’яна Підмогильного:

Роман «Місто» - одна із знакових книг століття. Розповідь про долю юнака в тенетах великого полісу, по суті живого хижого організму, що висмоктує совість людини. Це суто українська драма людини – сільської натури з її темною підсвідомістю, що роз’їдає серцевину особистості.

«Повість без назви…» - найдивовижніший твір. Головний герой розшукує у величезному місті чарівну незнайомку, котру мимохідь побачив серед вуличного натовпу і в яку пристрасно закохався. Ця жінка стає його мрією, спонукає переосмислити все своє життя, переоцінити власні ідеали, заново осягнути себе і цінність людського існування. Читача вражає щирість роздумів і точність слова письменника.

 

Автор: raisa | Дата: 2-02-2021, 14:41 | Переглядів: 85