СПР
Спеціальність 131 Прикладна механіка
( 5.05050202«Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів»)
акредитована до 1 липня 2018р.
Галузь знань Освітньо-кваліфікаційний рівень Кваліфікація Строк навчання
|
13 Механічна інженерія Молодший спеціаліст. Електромеханік. на базі 9 кл. - 3 роки 10 місяців; на базі 11 кл. - 2 роки 10 місяців. |
Кваліфікаційна характеристика випускника:
Фахівець із обслуговування верстатів із числовим програмним керуванням і робототехнічних комплексів здатний виконувати роботи в бюро відділів головного механіка, головного енергетика, а також в проектних і науково-дослідних організаціях машинобудівного профілю на первинних посадах електромеханіка та посадах, на які приймають фахівців із вищою освітою відповідно типових, галузевих та інших номенклатурних посад, а також робочі посади на місцях де використаються фахівці із середньою фаховою освітою згідно «Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робочих професій».
Посади на яких може працювати випускник:
Майстер ділянки, майстер із ремонту, майстер зміни, електрик ділянки, лаборант електромеханічних випробувань і вимірювань, технік з налагодження й випробувань, електромеханік засобів автоматики й приладів технологічного устаткування, електромонтажник-налагоджувальник.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Навчальний план включає цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки, цикл математичної та природничо-наукової підготовки, цикл професійної та практичної підготовки і включає такі предмети:
«Будова і обслуговування верстатів із програмним управлінням та робототехнічних комплексів», «Приводи верстатів із програмним управлінням та промислових роботів», «Будова й налагодження систем із програмним управлінням», «Основи дискретної автоматики, мікропроцесорної техніки та програмування», «Основи обробки матеріалів та інструмент», «Основи технології машинобудування» та інші.
Випускники одержують кваліфікацію електромеханіка. Вони знають: єдину систему управління верстатами, технічний процес ремонту обладнання, основне обладнання верстатів та їх структуру, технічні умови, стандарти і нормативні документи з правил безпеки та охорони праці.
Уміють розробляти плани ремонту і налагодження верстатів, програми для автоматизованого обладнання, налагоджувати "електронний зв'язок" у автоматизованих системах управління верстатом, знаходити раціональний варіант налагодження обладнання, визначати економічну ефективність ремонту та заміни електронного обладнання.
Практичне навчання студентів проходить на підприємствах: ПАТ «Турбоатом», ДП «Електроважмаш»,ПАТ «Харківський підшипниковий завод», "Верстатобудівний завод" та інших. Після закінчення коледжу випускникам надається допомога у працевлаштуванні на провідних підприємствах м. Харкова.
ЕКСПЕРТНІ ВИСНОВКИ
акредитаційної експертизи спеціальності 5.05050202
«Обслуговування верстатів з програмним управлінням та робототехнічних комплексів»
Методичні матеріали спеціальності.
1) До виконання КП БіН СПУ В і РТК
2) Для виконання КР з "Економіка, організація і планування виробництва"