СПР

Спеціальність 5.05050202
«Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів».
акредитована до 1 липня 2018р.

Галузь знань

Напрям підготовки

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікація

Строк навчання

 

0505 Машинобудування та матеріалообробка.

050502 Інженерна механіка.

молодший спеціаліст.

електромеханік.

на базі 9 кл. - 3 роки 10 місяців;

на базі 11 кл. - 2 роки 10 місяців.

Кваліфікаційна характеристика випускника:

Фахівець із обслуговування верстатів із числовим програмним керуванням і робототехнічних комплексів здатний виконувати роботи в бюро відділів головного механіка, головного енергетика, а також в проектних і науково-дослідних організаціях машинобудівного профілю на первинних посадах електромеханіка та посадах, на які приймають фахівців із вищою освітою відповідно типових, галузевих та інших номенклатурних посад, а також робочі посади на місцях де використаються фахівці із середньою фаховою освітою згідно «Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робочих професій».

Посади на яких може працювати випускник:

Майстер ділянки, майстер із ремонту, майстер зміни, електрик ділянки, лаборант електромеханічних випробувань і вимірювань, технік з налагодження й випробувань, електромеханік засобів автоматики й приладів технологічного устаткування, електромонтажник-налагоджувальник.

 

   

Навчальний план включає цикл гуманітарної та соціально-економічної підготовки, цикл математичної та природничо-наукової підготовки, цикл професійної та практичної підготовки і включає такі предмети:

«Будова і обслуговування верстатів із програмним управлінням та робототехнічних комплексів», «Приводи верстатів із програмним управлінням та промислових роботів», «Будова й налагодження систем із програмним управлінням», «Основи дискретної автоматики, мікропроцесорної техніки та програмування», «Основи обробки матеріалів та інструмент», «Основи технології машинобудування» та інші.

Випускники одержують кваліфікацію електромеханіка. Вони знають: єдину систему управління верстатами, технічний процес ремонту обладнання, основне обладнання верстатів та їх структуру, технічні умови, стандарти і нормативні документи з правил безпеки та охорони праці.
     Уміють розробляти плани ремонту і налагодження верстатів, програми для автоматизованого обладнання, налагоджувати "електронний зв'язок" у автоматизованих системах управління верстатом, знаходити раціональний варіант налагодження обладнання, визначати економічну ефективність ремонту та заміни електронного обладнання.

Практичне навчання студентів проходить на підприємствах: ПАТ «Турбоатом», ДП «Електроважмаш»,ПАТ «Харківський підшипниковий завод», "Верстатобудівний завод" та інших. Після закінчення технікуму випускники розподіляються для роботи на провідних підприємствах м. Харкова.

 

Методичні матеріали спеціальності.

1) До виконання КП БіН СПУ В і РТК metod_KP.pdf [644,93 Kb] (cкачиваний: 43)

2) Для виконання КР з "Економіка, організація і планування виробництва"Vikonannya-kursovogo-EO-PV-2015.doc [334 Kb] (cкачиваний: 33)


Останні новини

Посилання

Урядова Гаряча Лінія
Міністерство Освіти і Науки України
Департамент науки і освіти Харківської ОДА
Харківський національний університет міського господарства
Харківський національний університет міського господарства
«    Октябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Архів